İletişim Bilgisi

YAPI PROJE & UYGULAMA

ÇELİK & AHŞAP ÜÇGEN EVLER

Yıllardır insanların barınma ihtiyacını karşılayan yapımı en kolay, konforlu, kullanışlı bir yaşam alanı sağlayan yapı çeşitlerinden biridir. Minimalist yaşam tarzının vazgeçilmezi olan Üçgen Evler genellikle 1.5 kattan oluşmakta ve yapımında çelik ve ahşap malzeme kullanılmaktadır. Genel olarak 1 buçuk kat ve üçgen çatıdan oluşan, asma katlı (loft), çelik iskeletli, ahşap veya taş gibi doğal malzemeler […]

Yıllardır insanların barınma ihtiyacını karşılayan yapımı en kolay, konforlu, kullanışlı bir yaşam alanı sağlayan yapı çeşitlerinden biridir. Minimalist yaşam tarzının vazgeçilmezi olan Üçgen Evler genellikle 1.5 kattan oluşmakta ve yapımında çelik ve ahşap malzeme kullanılmaktadır.

Genel olarak 1 buçuk kat ve üçgen çatıdan oluşan, asma katlı (loft), çelik iskeletli, ahşap veya taş gibi doğal malzemeler kullanılarak yapılan Üçgen Evlerinizi istediğiniz ölçü ve modelde tasarlayabiliriz. Üç Üçgen Yapı olarak; istekleriniz doğrultusunda mimarlarımız tarafından ihtiyaca özel projelendirme hizmeti sunulmaktadır.

Projenizi tasarlarken dikkat etmeniz gerekenler…

  • Üçgen Evlerin Özellikleri aslında sizin ihtiyacınıza göre belirleniyor. Eğer inşaat izni olmayan arazide mobil ev tarzında taşınabilir bir ahşap ev istiyorsanız projenin buna göre çizilmesi gerekir, üstelik ülkemizde hala Üçgen Evler için net bir yasa yokken bu konuyu iyice araştırıp projenizin çizimine ona göre başlamanız gerekir.

Konumlandırılacak arazi ve iklim şartlarının analizinin yapılması gerekir. Bu analizlere göre; temel tekniğinin belirlenmesi, iklim şartlarına göre çatı eğimi, kullanılacak ağaç türü, ısı ve yalıtım tekniğinin belirlenmesi gerekir.

*** Elektrik tesisatı, su deposu ve atık su kanallarının nasıl temin edileceği belirlenmeli…

Üçgen ev modelleri denince pek fazla seçenek yokmuş gibi görünse de aslında sadece üçgen çatıdan oluşan sıradan bir mimariye sahip değildirler…

Küçük ayrıntılarla büyük farklar oluşturabilir, kendi stilinizi yansıtan minimal, modern ya da klasik bir model seçebilirsiniz… Çatı şeklinde oynamalar yaparak çok farklı görünümler elde edilebilir, veranda ekleyerek bungalov evinizi daha konforlu hale getirebilir, ahşap kapılar yerine geniş cam kapılar kullanarak manzaranın keyfini çıkarabilir veya gece gök yüzünü izlemek için çatınıza pencere ekletebilirsiniz.