İletişim Bilgisi

Endüstriyel Hizmetler

Makine Bakım ve Onarım Hizmetleri

Firmamız, asıl varlık amacı üretimi olan kurumsal firmaların, mekanik bakım ve onarım işlerini komple üstlenerek, bu tip işlerde geçmiş den gelen tecrübemizle akılcı çözümler, kalite, zaman ve fiyat avantajı sağlamayı amaç edinmiştir.

Konusunda uzman eleman kadromuzla, Endüstriyel tesislerdeki her türlü bakım ve onarım işleri adam*ay / adam*gün veya anahtar teslimi paket olarak yerine getirilmektedir. Ayrıca (Periyodik, kestirimci, arıza yönetim ve demirbaş yönetimi) konularında danışmanlık hizmeti verilmekte olup, kurumsal firmaların bakım birimine teknik ve işçilik desteği de sağlanmaktadır.

Makinelerin verimli çalışması için belirli periyotlarla kontrol edilmeleri gerekir. Belirli periyotlarla yapılan kontrol çalışmalarına bakım denir. Makinede oluşan arızanın hangi kısımda meydana geldi
ğinin tespit edilmesi de arıza tesbitidir.

Onarım ise, makinelerin bakımlarının yapılması sonucunda belirlenen arızaların giderilmesi veya belirli aralıklar sonucunda makinelerin bazı elemanlarının değiştirilmesi işlemine; bir başka deyişle makinenin tekrar işler hale getirilmesine denir.

Bakım ve onarım çalışmalarının elbette iş sağlığı ve güvenliği açısından önemi büyüktür. Söz konusu hizmetlerin proaktif bir biçimde yapılması halinde, yani herhangi bir arıza ve kaza oluşmadan önce tedbir alınmak suretiyle yerine getirilmesi halinde iş sağlığı ve güvenliği açısından da olumlu neticeler elde edilebilir.

Bir başka ifadeyle, bakım ve onarım çalışmalarının arıza olmadan, usulüne uygun ve gerekli önlemler alınarak önceden yerine getirilmesi, herşeyden önce sözkonusu işi yapan işçiler ve işyeri açısından da olumlu sonuçlar doğurmasına yol açar.
Örneğin, kalorifer kazanının periyodik olarak kontrol edilmesi, forkliftin bakıma alınması, kaldıracın zincirinin gözden geçirilmesi arıza ortaya çıktığında oluşabilecek olumsuz sonuçları önleme açısından son derece önemlidir

Makine Bakım-Onarım ekibimiz: Mekanik-Tesisat konularında ustalık belgesine sahip elemanlardan oluşmaktadır.